Zwycięzcy Motorcycle Film Festival 2013 (NYC)

Utyskiwałem tutaj swego czasu, że ciężko jest nakręcić dobry motocyklowy film. Poniżej zamieszczam cztery krótkie materiały wideo (zwycięzców pierwszego festiwalu filmów motocyklowych), które pokazują, że nie dość, że można, to jeszcze może to być naprawdę fascynujący materiał na najwyższym poziomie. Udowadnia to zakończony właśnie Motorcycle Film Festival. Ruszył w tym roku w Nowym Jorku z inicjatywy młodych filmowców i motocyklistów. Jak piszą wyszli z prostego, a jakże prawdziwego założenia – otóż uważają, że każdy posiadacz motocykla jest potencjalnym… reżyserem motocyklowego filmiku lub filmu. Czyż nie mają racji? MFFPrzecież  co rusz wrzucamy na YouTuba filmiki z naszymi maszynami: a to z garażowej dłubaniny, a to z przelotu winklami zarejestrowanego przez GoPro, a to w końcu wideo relacje z motocyklowych zlotów. Oczywiście są to w głównej mierze amatorskie obrazki, ale przecież zdarzają się wśród nich prawdziwe perełki. W końcu czemu wśród motocyklistów nie miałby się znajdować utalentowany operator kamery czy montażysta albo reżyser? Jestem pewien, że są. Co więcej – pierwsza edycja nowojorskiego Motorcycle Film Festiwal udowodniła, że są na pewno. Twórcy festiwalu słusznie stworzyli specjalne kategorie dla nadsyłanych filmów. Znajdziemy tutaj zatem kategorię najlepszego krótkiego filmu, najlepszego dokumentu, najlepszego filmu pełnometrażowego i oczywiście nagrodę publiczności oraz „szefa wszystkich szefów” czyli kategorię najlepszego filmu festiwalu.
Zanim zapodam poniżej trailery tych filmów, warto się zastanowić czy ktoś spośród tych setek tysięcy polskich motocyklistów nie powinien wziąć przykładu z amerykańskich bikero-filmowców i nie zorganizować takiego festiwalu u nas? Czy warto? Odpowiedź jest prosta – wystarczy sprawdzić na YT ilość polskich motocyklowych filmików i stanie się jasne, że publiczność na takim festiwalu nie powinna zawieźć. Póki co jednak, nie pozostaje nam nic innego, niż z zazdrością przyjrzeć się pomysłowi Amerykanów.
Drodzy koledzy filmowcy – może znajdziecie w poniższych filmach choć odrobinę inspiracji…

Główna nagroda w kategorii Krótki film:
The Built

Główna nagroda w kategorii Film dokumentalny:
Why we ride (trailer)

Nagroda publiczności:
White Knuckle: The Story of The Motorcycle Cannonball (trailer)

Zwycięzca dwóch kategorii: Filmu pełnometrażowego oraz Najlepszego filmu festiwalu:
Najlepszy bar w Ameryce (trailer)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.