The Women’s Motorcycle Exhibition

Wiele kolorowych magazynów, stron internetowych dedykowanych motocyklom, przyzwyczaiło nas do tego, że kobieta na zdjęciu z motocyklem jest zaledwie takiego zdjęcia urozmaiceniem. Ma być seksownym dodatkiem do motocykla. Stąd cały dział rozrywki znany pod nazwą „motorcycle babes”, w którym w najprzeróżniejszy sposób powypinane, skromnie odziane lub w ogóle nie odziane, panny mizdrzą się do aparatu z motocyklem w tle. Ilekroć patrzę na tego typu zdjęcia, tylekroć zastanawiam się czy rzeczywiście nie da się zrobić dobrych, artystycznych zdjęć kobiet na motocyklach. Z tym, że „na motocyklach” oznacza nie jedynie posadzenie na nich ubranej lub nie pupy, ale to, że chciałbym zobaczyć dobrą, artystyczną galerię zdjęć motocyklistek. No i wreszcie spełniło się.

woman_mainWszystko za sprawą Lanakili Macnaughton – artystki fotografii od lat dokumentującej zdjęcia motocyklistów. Wybrane prace znalazły się w właśnie na wystawie „Wystawa kobiet na motocyklach: prawdziwe, jeżdżące kobiety”, którą można zobaczyć w Riverside Art Museum. Wprawdzie trochę daleko, ale cóż nam szkodzi podejrzeć trochę tych prac przez internet? Zanim to uczynimy, oddajmy jeszcze głos autorce zdjęć:
„Chciałam pokazać odważne i wspaniałe kobiety, których pasją są motocykle. Sam fakt, że jeżdżą, pokazuje nową percepcję równouprawnienia. To inspiruje niezależność i prowadzi do wyzwolenia. Mam nadzieję, że wystawa ta będzie promować wolność i pokazywać, że ‚born to be free’ nie musi być zarezerwowane jedynie dla mężczyzn.”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „The Women’s Motorcycle Exhibition

  1. Pingback: URL

  2. Pingback: ferrara ristorante

  3. Pingback: buy links

  4. Pingback: le migiori aste online

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.