Słynna motocyklowa kolekcja Pappy’ego idzie pod młotek

Największy dom aukcyjny w Ameryce, powstały w 1793 roku Bonhams zapowiedział, że na swojej dorocznej aukcji w Las Vegas 9 stycznia 2014 r. zostanie wystawione ponad 50 motocykli z legendarnej kolekcji Wayne’a „Pappy’ego” Pierce’a. Kolekcjonerzy z całego świata już zacierają ręce, bo w kolekcji znajdują się prawdziwe perełki – jak na przykład policyjny HD z 1933 r., na którym amerykańscy policjanci patrolowali ulice Chicago – co mogliśmy oglądać w słynnych „Nietykalnych” z Kevinem Costnerem w roli głównej. Sam zaś Pappy, któremu się zmarło w 2008 r. to kultowa postać amerykańskiego rynku motocyklowego. Już w 1957 roku w DaKalb w Illinois założył pierwszy sklep motocyklowy, w którym oferował sprzedaż i naprawdę motocykli Harley Davidson. tampa_police_1935Na zdjęciu policjanci z Tampa na Harleyach Davidsonach w 1935 r.

Po kilku latach do oferowanej przez niego marki dołączył też Triumph. W 1967 r. przy sklepie prowadzonym wraz z żoną, założył jedno z pierwszych w Ameryce muzeów Harleya Davidsona. Miejsce stało się szybko kultowe – Pappy bawił turystów niekończącymi się opowieściami, dykteryjkami i dowcipami. Siedział, dłubał przy swoich motocyklach i opowiadał. W muzeum zaś miał jedną zasadę – wszystkie eksponowane tam maszyny musiały być na chodzie! Jego sklep szybko obrósł legendą – przez lata był sztandarowym miejscem spod znaku „Mom & Pop” – rodzinnych geszeftów, na których stał prawie cały amerykański rynek handlu motocyklami. W pięć lat po jego śmierci rodzina zdecydowała, że chociaż w części, ale motocyklowa kolekcja pójdzie na sprzedaż. Stąd też pomyślałem sobie, że jesienny sobotni poranek to dobry moment, by rzucić okiem na niektóre z tych cudeniek. Zapraszam do galerii:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.