Motocyklowa pasja czyni szczęśliwym!

Motocyklowy portal Visordown opublikował wyniki angielskich badań dotyczących wpływu hobby na poziom szczęścia hobbysty. Badanie przeprowadziła organizacja ICM na zlecenie miesięcznika „Gardeners World”. Wzięło w nim udział 1514 osób z całej Wielkiej Brytanii. Najzabawniejsze jest to, że „Gardeners World” to miesięcznik dla hobbystów ogrodników, więc pewnie mieli nadzieję, że najszczęśliwsi okażą się ci, którzy za pomocą grabi i łopatki majstrują w grządkach. Jednak uczciwie w badaniu wymieniono najprzeróżniejsze hobby, a zatem nie tylko pracę w ogródku, ale też łowienie ryb, bieganie, pływanie czy oddawanie się urokom kempingu. Na szczęście (dla nas, bo dla redakcji „Gardeners World” na nieszczęście) w badaniu znalazło się również pytanie o hobby motocyklowe. Nieźle się musieli zdziwić, bo okazało się, że posiadacze motocykli w ocenie poziomu szczęścia biją na łeb na szyję pozostałych hobbystów. W kolejnym kluczowym pytaniu: „W jakim stopniu czujesz, że to co robisz warto w życiu robić?” motocykliści znowu wzięli górę – to w tym segmencie badanych było najwięcej pozytywnych wskazań! Również w ocenie tzw. well-being index (ocena jakości życia w rozumieniu nie tyle finansowym, ale w poczuciu swoistego dobrobytu psychicznego) motocykliści nie mieli sobie równych.

I jak tu się nie uśmiechnąć do swojego motocykla, który, jak się okazuje, ma niezwykły wpływ na poczucie szczęścia w życiu? To dlatego właśnie romans z motocyklami staje się przygodą na całe życie. Wystarczy w tej pasji zasmakować, by wiedzieć, że motocyklistą się nie bywa. Zostaje się nim raz i zostaje do końca. Z pozdrowieniami dla szczęśliwych bikerów!

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Motocyklowa pasja czyni szczęśliwym!

  1. Marek SJZ pisze:

    Szczęśliwy biker ma cały czas lato. A tu zima idzie…………… co tu robić ???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.