Jak być sexy z muchami na zębach – motocyklowa instrukcja dla kobiet

Dzisiaj papierowe wydanie książki „How to Be Sexy With Bugs In Your Teeth. A motorcycling manual fo women” jest tak rzadkie i trudno dostępne, że aby ją zdobyć trzeba się liczyć z wydatkiem kilkuset dolarów. Co więcej, wśród postów motocyklistek poszukujących tej książki wyczytalem nawet taki rozpaczliwy apel: „I need this book more than I need to breathe (well at least that’s what it feels like).” Cóż to zatem za biały bezcenny kruk?

trishaTo książka wydana w 1978 r. w Chicago, której autorką była propagatorka motocyklizmu wśród kobiet i jednocześnie motocyklistka Trisha Yeager. Na okładce książki widzimy oldschoolowe suzi oraz pannę w białej kiecce, z czerwonym kwiatkiem we włosach i z fryzurą à la Farrah Fawcett. Okazuje się jednak, że ta miła pani to autorka książki we własnej osobie. Sama zaś książka okazuje się kultową pozycją motocyklizmu z lat siedemdziesiątych i jest podręcznikiem „zachowania kobiecości w jeździe na motocyklu”.

Sama zaś Trisha bije rekordy kamuflażu – znaleźć cokolwiek o niej w odmętach netu to duże wyzwanie i wymaga sporo czasu. Udało mi się jedynie dowiedzieć, że jest autorką jeszcze dwóch innych książek: poradnika urody „The California Beauty Book” wydanej w 1981 roku i powieści science – fiction „The Kestrel”, która ukazała się w edycji Kindle w 2012 r. W tej pierwszej czytamy m. in. takie, czasem cytowane zdanie, które i dzisiaj nie straciło na swojej aktualności: „Pozytywna energia płynąca z naszego wnętrza jest kluczem do wspaniałego wyglądu. Atrakcyjność bierze swój początek w umyśle, wraz z najbardziej intymnymi myślami, bo to właśnie one decydują o tym, w jaki sposób twoje ciało dokonuje ich fizycznych ekspresji.” Natomiast prawdziwą perełkę znajdziemy w książce „Harley Davidson Philosophy: full-throttle Aritsotle” (nawiasem mówiąc ładna gra słów w tytule, prawda?) autorstwa Bernarda Rollina, który powołując się na „Jak być sexy z muchami na zębach” Trishy Yeager pisze (o wibracjach silnika HD: „To wibruje. Prawdę mówiąc to wibruje bardzo przyjemnie. Niektórzy autorzy opisując doznania ciała w trakcie jazdy otwarcie łączą je z doznaniami seksualnymi”.

I teraz się wyjaśniło, czemu książkę pani Trishy Yeager tak trudno kupić i czemu jest tak cholernie droga…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Jak być sexy z muchami na zębach – motocyklowa instrukcja dla kobiet

  1. Thori pisze:

    A po co starać się być sexi na motocyklu? To w końcu cieszy nas jazda czy lans?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.