Brammo wchodzi w crowd-funding

A to oznacza, że możesz stać się teraz współwłaścicielem tej najbardziej obecnie obiecującej marki na rynku motocykli elektrycznych. Brammo to amerykańska firma z Ashland w Oregonie, która produkuje elektryczne pojazdy od 2004 r.  (nazwę Brammo jako markę zarejestrowano w sierpniu 2008). W 2009 roku wystartowali ze sprzedażą motocykla Brammo Enertia. Ta zgrabna maszynka ważąca nie cale 150 kg śmigała z maksymalną szybkością 97 km/h. W początkach produkcji maksymalny zasięg tego motocykla wynosił 64 km. Dzisiaj po wyposażeniu go w nowy silnik zasięg ten wzrósł do 130 km. Kolejnym motocyklem jest Empulse, który w wersji 2014 rozwija już maksymalną prędkość 177 km/h. brammoTen motocykl oferuje nową technologię ładowania – z poziomu 20% do 80% baterii skacze już po dwóch godzinach ładowania, zaś pełne ładowanie od 0 do 100% następuje już w 3,5 godziny. przy czym żywotność baterii obliczona jest na 160 tys. km. Imponujące są też osiągi – w cyklu miejskim to aż 206 km. Niestety odkręcenie manetki sporo kosztuje – na autostradzie zasięg spada już tylko do 93 km.
Motocykle Brammo jak dotąd zdobyły sporo nagród i wyróżnień. I to nie tylko w kategoriach „Motocykl roku” (przyznał im to magazyn Playboy za 2013 r.) ale też za osiągnięcia w wyścigach motocyklowych, gdzie wersja Empulse RR dość poważnie sobie poczynia.

Teraz Brammo stanęło przed nowym wyzwaniem – na kolejne projekty, prace badawcze i w drożenie nowych maszyn do produkcji potrzebuję 25 mln dolców. Tłumaczą – że w przeciwieństwie od wielkich motocyklowych firm, które na bazie produkcji spalinowych motocykli zainteresowały się motocyklami elektrycznymi, Brammo starowała od zera. A mają nosa, że raczej nie powinni się sprzedawać żadnemu koncernowi. Stąd pomysł na crowd-funding czyli sprzedaż udziałów w firmie za pośrednictwem netu. Podobno rozważali wejście na giełdę, ale również w Stanach ilośc papierzysk do tego potrzebnych, kancelarii prawnych i procedur wydłużyła by ten proces w nieskończoność. Jak się można spodziewać na rynku motocykli elektrycznych liczy się nie tylko szybkość jazdy, ale też szybkość wprowadzania nowych technologii. Zatem – można teraz zostać współwłaścicielem Brammo, a są tacy, którzy twierdzą, że to niezwykła okazja, bo przyszłość Brammo może zaskoczyć swoich właścicieli tak samo, jak dawno temu w przypadku pewnej małej firemki powstałej w garażu Jobsa i Woźniaka.

Właścicielem Brammo możesz zostać tutaj: https://www.earlyshares.com/projects/brammo

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.