Badania: motocykliści są atrakcyjniejsi

„Dlaczego nas to nie dziwi?” – to najpopularniejsze komentarze pod informacją o ostatnich badaniach, w których okazało się, że wystarczy tego samego gościa przebrać w motocyklowe ciuchy, by został przez kobiety oceniony jako bardziej atrakcyjny, niż zazwyczaj. Badania przeprowadzono w UK na zlecenie angielskiej firmy ubezpieczeniowej na 1000 osobach.

handsome_biker1

W badaniu wykorzystano zdjęcia modeli i modelek, którzy na potrzeby badań na zdjęciach kontrolnych  prezentowali się w zwykłym, codzienny stroju, zaś na zdjęciach, których dotyczyło badanie – w strój motocyklowy, zazwyczaj z kaskiem w dłoniach. Okazało się, że ci sami ludzie są zupełnie inaczej oceniani w zależności od tego, jakie zdjęcie zaprezentowano badanym. Modele w strojach motocyklowych zostali uznani za bardziej atrakcyjnych i to we wszystkich badanych grupach wiekowych. Dla przykładu: wśród badanych 25-34 latków atrakcyjność osoby ubranej w strój motocyklisty wzrastała aż o 23%, zaś w grupie wiekowej 55-64% wciąż była większa o 10%.
Przy okazji sprawdzono również inne wskaźniki: pytano badanych jak oceniają osobę płci przeciwnej posiadającą motocykl. Wyszło na to, że aż 34% uważa posiadaczy motocykli za bardziej odważnych (28%) oraz bardziej zabawnych (23%) od nieposiadających motocykli.
Co więcej: aż 25% badanych młodych mężczyzn zadeklarowało, że są w stanie udawać, że posiadają motocykl, by zaimponować kobiecie, a 31% oświadczyło, że gdyby miało się okazać, że to wywrze wrażenie na potencjalnej partnerce, to w tym celu są skłonni kupić motocykl i nauczyć się na nim jeździć.

Żródła:
visordown.com, carolenash.com

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.